Ana içeriğe atla

Motosikletler.net

Ülkemizde sayısız araba sitesi olmasına karşın doyurucu bilgiler içeren motosiklet sitesi sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor maalesef. Oysa Türkiye'de her gün yüzlerce motosiklet trafiğe çıkıyor. Bu siteler de genellikle bilgi paylaşımından ziyade motosiklet alım ve satımına odaklanmış durumda.

Biz de 2007 senesinden beri bu açığı kapatmak için ekibimizle beraber  faydalı bilgiler paylaşmaya çalıştığımız blogumuz, bugüne kadar on milyon sayfa gösterimi yaptı. Bu rakam 2008 senesinden itibaren hızla yükselişe geçti ve 2011 Haziran'ında aylık 250 bin tekil ziyaretçi ve 2,5 milyona yakın sayfa gösterimi ile Türkiye'nin en çok ziyaret edilen motosiklet blogu olmayı başardık.

Tabi ki başlarda ziyaretçi sayımız azken her şey daha kolaydı. Ziyaretçi sayımız arttıkça sitemize yeni editörler alma ihtiyacı doğdu. Bu editörler sitemizin sadık ve deneyimli kullanıcıları arasından gönüllülük esasına göre belirlendi.

Şimdilik hala güncel motosiklet haber ve makaleleri ile motosikletlerin teknik bilgilerinin yayınlandığı blogumuzu çok yakında büyük bir portala dönüştürmeyi planlıyoruz. Şayet sizlerden de olumlu geri bildirim alırsak sitemize motosiklet ilanları kategorisi ve motosiklet forumu eklemeyi düşünüyoruz. Bu planlarımız kesinlikle mevcut halde yayınlanan blogumuzun yayın kalitesini etkilemeyecek. Bilakis biz sitemizin motosiklet tutkunları için daha da yararlı olacağını tahmin ediyoruz. Motosikletler.Net ile ilgili tüm güncel haber ve duyuruları bundan böyle bu sayfamızda yapacağız. Hepiniz sağlıcakla kalın.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Yağlamanın veya soğutmanın yetersiz kalması sonucunda pistonun dış yüzünde

segman kanallarında hatta segmanlarda ve segmanın eriyerek pistona kaynaması

ve pistonun silindir içindeki aşağı ve yukarı hareketi sonucunda silindir içinde meydana gelen ağır deformasyon.

öyle olurki slindirde aşağıdan yukarı doğru çok büyük çizikler oluşur makina çok sesli çalışır duman çok çıkar makina çalışırken takırdar.
yapılacak işlem motor sökülecek yeni piston segman takımı alınacak eğer silindir honlamayla çizgiler kaybedebiliniyorsa ucuza hallolur yoksa pistonun 0.25 veya 0.50 daha büyüğü alınır ve silindir o ölçüye tekrar rektifiye edilir.

not:içten yanmalı makinalarda pistonlar 0.25-0.50-0.75-1.0 mm diye büyür unutmayın her makina söküldüğünde mutlaka silindir kapağıda elden geçmelidir.

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet


Kanuni Seyhan 125T Türkiye'nin en çok satılan motosiklet modellerinden biri.Teknik Özellikleri

Genel Garanti: 2 Yıl Motor Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
Motor Hacmi: 124 cm3
Motor Çapı: 56.5x49.5 mm
Motor Sıkıştırma: 9,0:1
Motor Soğutma: Hava soğutmalı
Maksimum Güç: 10,74 HP/8600 rpm dev/dk Aktarma Aktarma: Zincir
Şanzıman: 5 Vites  Elektrik Ateşleme: CDI
Çalıştırma: Elektrik / Pedal  Ölçüler Uzunluk: 1945
Genişlik: 940
Yükseklik:

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik Özellikleri

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik ÖzellikleriMOTOR TİPİ:Tek silindirli, 4 zamanlı SİLİNDİR HACMİ:97 ccATEŞLEME:Elektronik C.D.I.ÇALIŞTIRMA:Elektronik / Kick starterSOĞUTMA:Hava soğutmalıMAKSİMUM GÜÇ (hp/rpm):4,3/7500MAKSİMUM HIZ:75 km/h VİTES:OtomatikBUYUTLAR(bxexy)mm:1830x690x1050AĞIRLIK:92 kgYAKIT TANKI KAPASİTESİ:5,8 lt.FRENLER:Ön disk / arka kampanaLASTİK ÖLÇÜMLERİ:70/90-14 80/90-14AKÜ:12V-5 AH