Ana içeriğe atla

Aprilia Mana 850 S SBS

Aprilia Mana 850 S SBS

Aprilia sayesinde motosiklet sürücüleri artık sürüş için tamamen yeni bir yaklaşım keşfedebilirler. MANA 850 S ABS , yeniliklerin habercisidir ve son derece gelişmiş, sürücü dostu bir teknolojiyle donatılmıştır. Hiçbir motosiklet bu kadar çok yönlü, proaktif ve sürüşü keyifli olmamıştı.

Tasarım

MANA 850 S ABS, seçkin ve kusursuz İtalyan tasarımıyla motosikletler arasında benzersizdir. 16 litre’lik depo, ağırlığı daha uygun şekilde dağıtmak ve motosikletin ağırlık merkezini düşürmek için normalden alçak bir seviyeye, koltuğun alt kısmına yerleştirilmiştir. Deponun “geleneksel” olarak bulunduğu yerde, kaymaya ve çizilmeye dayanıklı maddeyle kaplanmış ve bir tam yüz kaskı taşıyabilecek genişlikte bir aydınlatılmalı saklama bölmesi bulunur. Ayrıca, bölmede, bir cep telefonu gözü ve 12 V elektrik prizi vardır.

Motor

MANA 850 S ABS motoru, çift silindirli tasarımı, elektronik yakıt enjeksiyonu, yüksek tork ve daha da önemlisi klasik mekanik vites kutusunun yerini tümüyle alan ve sportif sürüş koşullarında bile yepyeni bir sürüş deneyimi sunan etkileyici şanzıman sistemiyle motosiklet dünyasında yeni ufuklar açmıştır. Mana’nın kompakt, sportif ve ekolojik 90° V twin motoru bu tür bir şanzıman için mükemmel bir bütünleyicidir. Bu motor, elektronik yakıt enjeksiyonu ve katalitik egzoz sayesinde en son Euro 3 emisyon standartlarıyla son derece uyumludur.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Yağlamanın veya soğutmanın yetersiz kalması sonucunda pistonun dış yüzünde

segman kanallarında hatta segmanlarda ve segmanın eriyerek pistona kaynaması

ve pistonun silindir içindeki aşağı ve yukarı hareketi sonucunda silindir içinde meydana gelen ağır deformasyon.

öyle olurki slindirde aşağıdan yukarı doğru çok büyük çizikler oluşur makina çok sesli çalışır duman çok çıkar makina çalışırken takırdar.
yapılacak işlem motor sökülecek yeni piston segman takımı alınacak eğer silindir honlamayla çizgiler kaybedebiliniyorsa ucuza hallolur yoksa pistonun 0.25 veya 0.50 daha büyüğü alınır ve silindir o ölçüye tekrar rektifiye edilir.

not:içten yanmalı makinalarda pistonlar 0.25-0.50-0.75-1.0 mm diye büyür unutmayın her makina söküldüğünde mutlaka silindir kapağıda elden geçmelidir.

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet


Kanuni Seyhan 125T Türkiye'nin en çok satılan motosiklet modellerinden biri.Teknik Özellikleri

Genel Garanti: 2 Yıl Motor Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
Motor Hacmi: 124 cm3
Motor Çapı: 56.5x49.5 mm
Motor Sıkıştırma: 9,0:1
Motor Soğutma: Hava soğutmalı
Maksimum Güç: 10,74 HP/8600 rpm dev/dk Aktarma Aktarma: Zincir
Şanzıman: 5 Vites  Elektrik Ateşleme: CDI
Çalıştırma: Elektrik / Pedal  Ölçüler Uzunluk: 1945
Genişlik: 940
Yükseklik:

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik Özellikleri

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik ÖzellikleriMOTOR TİPİ:Tek silindirli, 4 zamanlı SİLİNDİR HACMİ:97 ccATEŞLEME:Elektronik C.D.I.ÇALIŞTIRMA:Elektronik / Kick starterSOĞUTMA:Hava soğutmalıMAKSİMUM GÜÇ (hp/rpm):4,3/7500MAKSİMUM HIZ:75 km/h VİTES:OtomatikBUYUTLAR(bxexy)mm:1830x690x1050AĞIRLIK:92 kgYAKIT TANKI KAPASİTESİ:5,8 lt.FRENLER:Ön disk / arka kampanaLASTİK ÖLÇÜMLERİ:70/90-14 80/90-14AKÜ:12V-5 AH