Ana içeriğe atla

Aprilia RSV 4 Factory

Aprilia RSV 4 Factory

Aprilia, son on altı senede gelen 33 eşsiz unvan ve dünya yarışlarında aldığı 253 birincilik ve Superbike’da kazandığı 8 birincilik ile modern motosikletin bir miti olmayı her zaman başarmıştır. Noale’nin motorları, dünyadaki tüm dolaşımlarda deneyerek, yenileyerek ve çoğu zamanda – yapılması imkânsız görünen teknik özellikleri devrimsel nitelikte değiştirerek her zaman geleneksel olmayan çözümleri takip etmiştir.
Güçlü spor geleneği ile Aprilia, RSV4’ü, 2009 sezonunda Dünya Superbike yarışlarında Veneto markasını taşıyacak olan motoru sunuyor. Daha kâğıt üzerinde tasarım aşamasındayken yarışlar için düşünülmüş olağanüstü motor tamamıyla Noale’nin yarış departmanlarında tasarlandı ve geliştirildi.

Dört silindirli, 999 cc yarış versiyonları içindeki en yüksek seviyedeki güce sahip RSV4, 2009 Dünya Superbike da yarışacak olan devrimsel bir makine olmasının yanında Aprillia geleneğine uygun olarak her zamanki gibi yenilikçi proje ve uygulama safhalarından geçmiştir. V biçimli motor şeması, “tamamıyla” elektronik çalıştırma, hafiflik ve üstün uyum onu dünyada eşsiz kılan özelliklerinden sadece bazıları.

RSV4’ın şehir kullanımına uygun versiyonu dünya motosiklet yarışlarında elde edilen yirmi yıllık birincilikler ve bugün motosiklet Gran prixinde en gelişmiş sonuçlara ulaştıran ayrıntılardan elde edilen eşsiz ve olağanüstü teknik özelliklerden nasibini aldı. RSV4, gerçekten sahip olduğu ayrıcalıklı doğası ve benzersiz görünümüyle yarışçı olarak vücut bulmaktadır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Yağlamanın veya soğutmanın yetersiz kalması sonucunda pistonun dış yüzünde

segman kanallarında hatta segmanlarda ve segmanın eriyerek pistona kaynaması

ve pistonun silindir içindeki aşağı ve yukarı hareketi sonucunda silindir içinde meydana gelen ağır deformasyon.

öyle olurki slindirde aşağıdan yukarı doğru çok büyük çizikler oluşur makina çok sesli çalışır duman çok çıkar makina çalışırken takırdar.
yapılacak işlem motor sökülecek yeni piston segman takımı alınacak eğer silindir honlamayla çizgiler kaybedebiliniyorsa ucuza hallolur yoksa pistonun 0.25 veya 0.50 daha büyüğü alınır ve silindir o ölçüye tekrar rektifiye edilir.

not:içten yanmalı makinalarda pistonlar 0.25-0.50-0.75-1.0 mm diye büyür unutmayın her makina söküldüğünde mutlaka silindir kapağıda elden geçmelidir.

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet


Kanuni Seyhan 125T Türkiye'nin en çok satılan motosiklet modellerinden biri.Teknik Özellikleri

Genel Garanti: 2 Yıl Motor Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
Motor Hacmi: 124 cm3
Motor Çapı: 56.5x49.5 mm
Motor Sıkıştırma: 9,0:1
Motor Soğutma: Hava soğutmalı
Maksimum Güç: 10,74 HP/8600 rpm dev/dk Aktarma Aktarma: Zincir
Şanzıman: 5 Vites  Elektrik Ateşleme: CDI
Çalıştırma: Elektrik / Pedal  Ölçüler Uzunluk: 1945
Genişlik: 940
Yükseklik:

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik Özellikleri

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik ÖzellikleriMOTOR TİPİ:Tek silindirli, 4 zamanlı SİLİNDİR HACMİ:97 ccATEŞLEME:Elektronik C.D.I.ÇALIŞTIRMA:Elektronik / Kick starterSOĞUTMA:Hava soğutmalıMAKSİMUM GÜÇ (hp/rpm):4,3/7500MAKSİMUM HIZ:75 km/h VİTES:OtomatikBUYUTLAR(bxexy)mm:1830x690x1050AĞIRLIK:92 kgYAKIT TANKI KAPASİTESİ:5,8 lt.FRENLER:Ön disk / arka kampanaLASTİK ÖLÇÜMLERİ:70/90-14 80/90-14AKÜ:12V-5 AH