Ana içeriğe atla

Ahşap Motosiklet

Ahşap Motosiklet
Kullanılmayan değişik malzemeleri bir araya getirerek yaptığı motosikletin dış aksamlarında ahşap malzeme kullanan Yılmaz motosikletin tarihi dokuya uygun olduğunu söyledi. Birinci derece sit alanı olan Hasankeyf'in tarihi dokusunun korunması gerektiğine dikkat çeken Yılmaz, eşsiz güzelliğe sahip açık hava müzesi niteliğindeki Hasankeyf'te tarihi dokuya uygun olmayan yapı ve araçların görüntü kirliliği oluşturduğunu ifade etti. Gelişi güzel çekilen yüksek gerilim ve telefon hatlarının da büyük kirlilik oluşturduğuna dikkat çeken Yılmaz, dünyanın birçok yerinde böylesi tarihi yerlere motorlu araç girişinin dahi yasak olduğunu dile getirdi.

Hasankeyf'te gezen İsveçli turist Peter Schachner, ustanın günlük işlerinde kullanmak üzere tasarladığı motosikleti tarihi dokuya uygun hale getirmenin güzel bir fikir olduğunu, antik kente ayrı bir güzellik kattığını söyledi. Hasankeyf'in doğal ve tarihi dokusunu koruyan kentlerden biri olduğunu belirten Schachner, "Hasankeyf'te insanlar tarih ile bütünleşmiş. Burada tarihte yolculuk yapıyorsun. Zaman tünelinde giderken modern çağın araçlarını görünce o büyü bozuluyor. Antik Petra şehrine gitmek isteyen ziyaretçiler belli bir mesafeden sonra binek hayvanlarına biniyor. Hasankeyf dünyada eşi benzeri olmayan bir yer. Bir açık hava müzesi haline getirilip turizmin hizmetine sunulmalıdır." dedi.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Yağlamanın veya soğutmanın yetersiz kalması sonucunda pistonun dış yüzünde

segman kanallarında hatta segmanlarda ve segmanın eriyerek pistona kaynaması

ve pistonun silindir içindeki aşağı ve yukarı hareketi sonucunda silindir içinde meydana gelen ağır deformasyon.

öyle olurki slindirde aşağıdan yukarı doğru çok büyük çizikler oluşur makina çok sesli çalışır duman çok çıkar makina çalışırken takırdar.
yapılacak işlem motor sökülecek yeni piston segman takımı alınacak eğer silindir honlamayla çizgiler kaybedebiliniyorsa ucuza hallolur yoksa pistonun 0.25 veya 0.50 daha büyüğü alınır ve silindir o ölçüye tekrar rektifiye edilir.

not:içten yanmalı makinalarda pistonlar 0.25-0.50-0.75-1.0 mm diye büyür unutmayın her makina söküldüğünde mutlaka silindir kapağıda elden geçmelidir.

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet


Kanuni Seyhan 125T Türkiye'nin en çok satılan motosiklet modellerinden biri.Teknik Özellikleri

Genel Garanti: 2 Yıl Motor Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
Motor Hacmi: 124 cm3
Motor Çapı: 56.5x49.5 mm
Motor Sıkıştırma: 9,0:1
Motor Soğutma: Hava soğutmalı
Maksimum Güç: 10,74 HP/8600 rpm dev/dk Aktarma Aktarma: Zincir
Şanzıman: 5 Vites  Elektrik Ateşleme: CDI
Çalıştırma: Elektrik / Pedal  Ölçüler Uzunluk: 1945
Genişlik: 940
Yükseklik:

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik Özellikleri

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik ÖzellikleriMOTOR TİPİ:Tek silindirli, 4 zamanlı SİLİNDİR HACMİ:97 ccATEŞLEME:Elektronik C.D.I.ÇALIŞTIRMA:Elektronik / Kick starterSOĞUTMA:Hava soğutmalıMAKSİMUM GÜÇ (hp/rpm):4,3/7500MAKSİMUM HIZ:75 km/h VİTES:OtomatikBUYUTLAR(bxexy)mm:1830x690x1050AĞIRLIK:92 kgYAKIT TANKI KAPASİTESİ:5,8 lt.FRENLER:Ön disk / arka kampanaLASTİK ÖLÇÜMLERİ:70/90-14 80/90-14AKÜ:12V-5 AH