Ana içeriğe atla

Terminator 2 Motosiklet Takip Sahnesi

Terminator 2 Efsane Motosiklet Takip Sahnesi 


Gelmiş geçmiş en iyi motosiklet takip sahnelerinden biri belki de...Birçok kişi bu filmi izledikten sonra motosiklet tutkunu olmuştur.Mesela bu sitenin sahibi ilk motosikleti olan Mobylette Flipper'ı 1997 yılında bu filmi izlediten sonra almıştır.

Evet , Terminator 2  filminden bahsediyoruz. Filmde motosiklet unsuru sonuna kadar kullanılmış.Filmdeki tüm aksiyon sahnelerinde hemen hemen tüm araçlar ; motosiklet, kamyonet, tır, helikopter, araba gibi ; kullanılmış olsada , filmin aksiyon teması motosiklet takip sahneleri üzerine kurulu. 1991 yapımı bir film olmasına rağmen görsel efektler harika.

Filmde birçok motosiklet takip sahnesi var.Mesela T-1000 'in (Sıvı metal terminator) bir polisten motosikletini çalarak etrafta dolaştığı sahne, ki bu sahne de efsanedir; ve altta videosu yer alan T-1000 (Robert Patrick) 'in , John Connor'ı (Edward Furlong) bir tırla takip ettiği sahne bunlardan bazılarıdır.

O kadar heyecanlı ki ...John Connor ilk anda motorunu çalıştıramaz ve T-1000 tam yakalayacakken motorunu çalıştırmayı başarır.Kick-Start motor kullanmış olanlar anlayabilir burdaki heyecanı.Bazen gerçekten çalıştırmak zor olurdu.

Ve 2-3 dakikalık muhteşem bir takibin ardından tam John T-1000'in sürdüğü  tırın altında ezilecekken T-800 (Arnold Schwarzenegger ) Harley Davidson'ı ile devreye girer ve onun motosikletle yukardan kanala atladığı sahne ve tırın yanından geçişi efsanedir.

Gerisini anlatmayalım spoiler olmasın kendiniz izleyin.

Yorumlar

  1. Hayatım boyunca izlediğim en iyi filmlerden biri. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen o kadar ileri teknoloji ürünü efektler kullanılmış ki hala izlerken insan bayılıyor.

    Ayrıca hayatımda izlediğim en iyi motosiklet sahnesi bu filmdedir. Birçok insan burda Arnold'ın motosiklet kullanmasını izleyerek Harley Davidson hastası olmuştur.

    Birçok kişi de yine John Connor'ın moped'i ile kaçtığı sahne yüzünden mobilet falan almıştır. Harika bir film. Devam filmlerinin iğrençliği bile Terminator 2 'nin efsanesini lekeleyemez.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum göndermek için, yorumlama biçiminden adı/URL yazan yeri seçin.Profili düzenle ekranında Ad yazan kısma adınızı yazıp devam tuşunu tıklayın.Daha sonra yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Yağlamanın veya soğutmanın yetersiz kalması sonucunda pistonun dış yüzünde

segman kanallarında hatta segmanlarda ve segmanın eriyerek pistona kaynaması

ve pistonun silindir içindeki aşağı ve yukarı hareketi sonucunda silindir içinde meydana gelen ağır deformasyon.

öyle olurki slindirde aşağıdan yukarı doğru çok büyük çizikler oluşur makina çok sesli çalışır duman çok çıkar makina çalışırken takırdar.
yapılacak işlem motor sökülecek yeni piston segman takımı alınacak eğer silindir honlamayla çizgiler kaybedebiliniyorsa ucuza hallolur yoksa pistonun 0.25 veya 0.50 daha büyüğü alınır ve silindir o ölçüye tekrar rektifiye edilir.

not:içten yanmalı makinalarda pistonlar 0.25-0.50-0.75-1.0 mm diye büyür unutmayın her makina söküldüğünde mutlaka silindir kapağıda elden geçmelidir.

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet


Kanuni Seyhan 125T Türkiye'nin en çok satılan motosiklet modellerinden biri.Teknik Özellikleri

Genel Garanti: 2 Yıl Motor Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
Motor Hacmi: 124 cm3
Motor Çapı: 56.5x49.5 mm
Motor Sıkıştırma: 9,0:1
Motor Soğutma: Hava soğutmalı
Maksimum Güç: 10,74 HP/8600 rpm dev/dk Aktarma Aktarma: Zincir
Şanzıman: 5 Vites  Elektrik Ateşleme: CDI
Çalıştırma: Elektrik / Pedal  Ölçüler Uzunluk: 1945
Genişlik: 940
Yükseklik:

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik Özellikleri

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik ÖzellikleriMOTOR TİPİ:Tek silindirli, 4 zamanlı SİLİNDİR HACMİ:97 ccATEŞLEME:Elektronik C.D.I.ÇALIŞTIRMA:Elektronik / Kick starterSOĞUTMA:Hava soğutmalıMAKSİMUM GÜÇ (hp/rpm):4,3/7500MAKSİMUM HIZ:75 km/h VİTES:OtomatikBUYUTLAR(bxexy)mm:1830x690x1050AĞIRLIK:92 kgYAKIT TANKI KAPASİTESİ:5,8 lt.FRENLER:Ön disk / arka kampanaLASTİK ÖLÇÜMLERİ:70/90-14 80/90-14AKÜ:12V-5 AH