Terminator 2 Motosiklet Takip Sahnesi

Terminator 2 Efsane Motosiklet Takip Sahnesi 


Gelmiş geçmiş en iyi motosiklet takip sahnelerinden biri belki de...Birçok kişi bu filmi izledikten sonra motosiklet tutkunu olmuştur.Mesela bu sitenin sahibi ilk motosikleti olan Mobylette Flipper'ı 1997 yılında bu filmi izlediten sonra almıştır.

Evet , Terminator 2  filminden bahsediyoruz. Filmde motosiklet unsuru sonuna kadar kullanılmış.Filmdeki tüm aksiyon sahnelerinde hemen hemen tüm araçlar ; motosiklet, kamyonet, tır, helikopter, araba gibi ; kullanılmış olsada , filmin aksiyon teması motosiklet takip sahneleri üzerine kurulu. 1991 yapımı bir film olmasına rağmen görsel efektler harika.

Filmde birçok motosiklet takip sahnesi var.Mesela T-1000 'in (Sıvı metal terminator) bir polisten motosikletini çalarak etrafta dolaştığı sahne, ki bu sahne de efsanedir; ve altta videosu yer alan T-1000 (Robert Patrick) 'in , John Connor'ı (Edward Furlong) bir tırla takip ettiği sahne bunlardan bazılarıdır.

O kadar heyecanlı ki ...John Connor ilk anda motorunu çalıştıramaz ve T-1000 tam yakalayacakken motorunu çalıştırmayı başarır.Kick-Start motor kullanmış olanlar anlayabilir burdaki heyecanı.Bazen gerçekten çalıştırmak zor olurdu.

Ve 2-3 dakikalık muhteşem bir takibin ardından tam John T-1000'in sürdüğü  tırın altında ezilecekken T-800 (Arnold Schwarzenegger ) Harley Davidson'ı ile devreye girer ve onun motosikletle yukardan kanala atladığı sahne ve tırın yanından geçişi efsanedir.

Gerisini anlatmayalım spoiler olmasın kendiniz izleyin.

Terminator 2 Motosiklet Takip Sahnesi Terminator 2 Motosiklet Takip Sahnesi Reviewed by admin on Ağustos 18, 2010 Rating: 5

1 yorum

  1. Hayatım boyunca izlediğim en iyi filmlerden biri. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen o kadar ileri teknoloji ürünü efektler kullanılmış ki hala izlerken insan bayılıyor.

    Ayrıca hayatımda izlediğim en iyi motosiklet sahnesi bu filmdedir. Birçok insan burda Arnold'ın motosiklet kullanmasını izleyerek Harley Davidson hastası olmuştur.

    Birçok kişi de yine John Connor'ın moped'i ile kaçtığı sahne yüzünden mobilet falan almıştır. Harika bir film. Devam filmlerinin iğrençliği bile Terminator 2 'nin efsanesini lekeleyemez.

    YanıtlaSil

Yorum göndermek için, yorumlama biçiminden adı/URL yazan yeri seçin.Profili düzenle ekranında Ad yazan kısma adınızı yazıp devam tuşunu tıklayın.Daha sonra yorumunuzu gönderebilirsiniz.