Ana içeriğe atla

I Superbiker Motosiklet Filmi Fragmanı

I Superbiker  Motosiklet Filmi Fragmanı

Motosiklet filmlerine bir yenisi daha ekleniyor.I Superbiker (Türkçe'ye nasıl çevrilir tahmin edemiyoruz ; ben motosikletçi,ben süpermotosikletçi vs vs ) adlı filmin 2011 sonbaharında gösterime gireceği belirtilmiş.Filmin fragmanını izlediğiniz zaman konu ad uyumu zaten kendini belli ediyor ama kısaca konusunu da yazalım.

Hikaye BSB sezonunda yarışan dört motosiklet sürücüsünün etrafında dönüyor.Onlar saatte 200 mille savaşan yeni gladyatörler .Sadece tek bir şampiyon olabilir.Filmi Mark Sloper yönetiyor ve film müzikleri Phil Collin tarafından yapılıyor.

Tahminlerimiz doğru çıkarsa arşivlik bir motosiklet filmi izleyeceğiz.Tabi Türkiye'de gösterime girmesi yine de 1 seneyi bulur sanırım.

Seneye gösterime girecek olan I Superbiker adlı filmin fragmanını Türkiye'de yayınlayan ilk ve en iyi motosiklet sitesi olmakta bizi sevindiriyor :).İzeyin iyi seyirler.
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Yağlamanın veya soğutmanın yetersiz kalması sonucunda pistonun dış yüzünde

segman kanallarında hatta segmanlarda ve segmanın eriyerek pistona kaynaması

ve pistonun silindir içindeki aşağı ve yukarı hareketi sonucunda silindir içinde meydana gelen ağır deformasyon.

öyle olurki slindirde aşağıdan yukarı doğru çok büyük çizikler oluşur makina çok sesli çalışır duman çok çıkar makina çalışırken takırdar.
yapılacak işlem motor sökülecek yeni piston segman takımı alınacak eğer silindir honlamayla çizgiler kaybedebiliniyorsa ucuza hallolur yoksa pistonun 0.25 veya 0.50 daha büyüğü alınır ve silindir o ölçüye tekrar rektifiye edilir.

not:içten yanmalı makinalarda pistonlar 0.25-0.50-0.75-1.0 mm diye büyür unutmayın her makina söküldüğünde mutlaka silindir kapağıda elden geçmelidir.

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet


Kanuni Seyhan 125T Türkiye'nin en çok satılan motosiklet modellerinden biri.Teknik Özellikleri

Genel Garanti: 2 Yıl Motor Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
Motor Hacmi: 124 cm3
Motor Çapı: 56.5x49.5 mm
Motor Sıkıştırma: 9,0:1
Motor Soğutma: Hava soğutmalı
Maksimum Güç: 10,74 HP/8600 rpm dev/dk Aktarma Aktarma: Zincir
Şanzıman: 5 Vites  Elektrik Ateşleme: CDI
Çalıştırma: Elektrik / Pedal  Ölçüler Uzunluk: 1945
Genişlik: 940
Yükseklik:

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik Özellikleri

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik ÖzellikleriMOTOR TİPİ:Tek silindirli, 4 zamanlı SİLİNDİR HACMİ:97 ccATEŞLEME:Elektronik C.D.I.ÇALIŞTIRMA:Elektronik / Kick starterSOĞUTMA:Hava soğutmalıMAKSİMUM GÜÇ (hp/rpm):4,3/7500MAKSİMUM HIZ:75 km/h VİTES:OtomatikBUYUTLAR(bxexy)mm:1830x690x1050AĞIRLIK:92 kgYAKIT TANKI KAPASİTESİ:5,8 lt.FRENLER:Ön disk / arka kampanaLASTİK ÖLÇÜMLERİ:70/90-14 80/90-14AKÜ:12V-5 AH