Ana içeriğe atla

Bozuk rezistans nasıl onarılır?

Bozuk rezistans nasıl onarılır?
Bozuk rezistansı onarabilirsiniz 

Kış aylarında sürücülerMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir arka camda oluşan buğu yüzünden sık sık görüş problemiyle karşılaşırlar. Buğuyu yok etmenin tek yolu rezistansı çalıştırmaktır. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı kopan ince rezistans telleriMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir sürücülerin başını ağrıtır. Oysa bu tellerin tamiriMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir piyasada satılan gümüş sırlı boyalarla birkaç dakika içinde yapılabiliyor. 

Buğu yapar 

Her ne kadar yaz aylarında varlığını unutacak bile olsanızMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir arka cam rezistansı arızalandığında tamiratını siz yapabilirsiniz. Çok ince ve hassas bir yapıya sahip olan rezistans telleriMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir ya otomobilin camı silinirken ya da otomobil stationwagon ise yükleme sırasında kopar. Isınarak arka camdaki buğuyu yok eden birbirine paralel bağlı bu ince ve hassas yapılı rezistans telleri koptuklarında kendilerini buğu yaparak belli eder. Sağlam olanlar ise görevlerini sürdürmeye devam eder. 

Tamiri 5 dakika 

Çoğu kullanıcıMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir kopan rezistans telini tamir ettirmeye üşenir. Basit bir tel için servise gitmek zahmetli bir iş gibi görünür. Ancak teller kopmaya devam edince arka cam tamamıyla buğu yapar ve asıl sorunlar da o zaman başlar. Servise gitmek için bütün tellerin kopmasını beklemek yanlış olur. Gümüş sırlı iletken boyalar sayesindeMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir otomobilinizin rezistansını 5 dakikada tamir edebilirsiniz. Üstelik tek başınıza. 

Rezistans nasıl onarılır? 

- Tamir için ilk olarakMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir tellerden hangisinin kopuk olduğunu tespit etmek gerekir. Bunu anlamak içinMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilirrezistans çalıştırılır. Çalışan tellerin üzerindeki buğu çözülürkenMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir kopuk tellerin olduğu bölgede buğu kalacaktır. Buğunun kaldığı bölgede telin üzerindeki kopuk kolaylıkla bulunabilir. 

- Gümüş sırlı iletken boyayı kopuk telin üzerine sürmeden önce yüzeyi temizlemek gerekir. Bunun için yüzeyi nemli bir bezle ve diğer tellere zarar vermemek için fazla bastırmadan silmelisiniz. 

- Temizlenen zemin kuruduktan sonraMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir gümüş sırlı iletken boyanın dışarı taşmaması için kutunun içinde bulunan ve ortasında rezistans telinin kalınlığı kadar boşluk olan özel kartonMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir zemin üzerine konulur. Daha sonraMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir gümüş sırlı iletken boya o boşluğa sürülerekMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir kopuk iki telin ucu birleştirilir. Eğer kutunun içerisindenMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir özel delikli karton çıkmamışsaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir kopuk kısmın her iki tarafı da bantlanarak boyanın dışarı taşması önlenebilir. 

- Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir gümüş sırlı boyaların kullanılmadan önce iyice çalkalanması gerektiği. Boya uygulandıktan sonraMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir kuruması için 5-6 saat beklemek yeterli. Bu süre zarfında rezistansın çalıştırılmaması gerekir. Ancak bu kadar beklemek istemiyorsanızMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir bir saç kurutma makinesini boyanın üzerine tutarak daha çabuk kurumasını sağlayabilirsiniz. 

Dikkat 

Gümüş sırlı boyaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir sadece arka cam rezistansındaki kopuklukları giderebiliyor. Rezistansın ana bağlantı yerlerindeki hasarlarda ve ön camla yan dikiz aynalarındaki ısıtıcılı camlarda bulunan rezistans arızalarında kullanılmaz. 
Rezistansı onarmaya çalışmanın dışındaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir arka camı değiştirme yolunu da seçebilirsiniz. Ancak bu çok pahalı bir yol. Elektronikçilerde satılan temizleme süngeriMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir boyasıMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir fırçası ve uygulama kartonundan oluşan Electrofix markalı onarım seti sadece 4 milyon liraya satılıyor. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Yağlamanın veya soğutmanın yetersiz kalması sonucunda pistonun dış yüzünde

segman kanallarında hatta segmanlarda ve segmanın eriyerek pistona kaynaması

ve pistonun silindir içindeki aşağı ve yukarı hareketi sonucunda silindir içinde meydana gelen ağır deformasyon.

öyle olurki slindirde aşağıdan yukarı doğru çok büyük çizikler oluşur makina çok sesli çalışır duman çok çıkar makina çalışırken takırdar.
yapılacak işlem motor sökülecek yeni piston segman takımı alınacak eğer silindir honlamayla çizgiler kaybedebiliniyorsa ucuza hallolur yoksa pistonun 0.25 veya 0.50 daha büyüğü alınır ve silindir o ölçüye tekrar rektifiye edilir.

not:içten yanmalı makinalarda pistonlar 0.25-0.50-0.75-1.0 mm diye büyür unutmayın her makina söküldüğünde mutlaka silindir kapağıda elden geçmelidir.

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet


Kanuni Seyhan 125T Türkiye'nin en çok satılan motosiklet modellerinden biri.Teknik Özellikleri

Genel Garanti: 2 Yıl Motor Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
Motor Hacmi: 124 cm3
Motor Çapı: 56.5x49.5 mm
Motor Sıkıştırma: 9,0:1
Motor Soğutma: Hava soğutmalı
Maksimum Güç: 10,74 HP/8600 rpm dev/dk Aktarma Aktarma: Zincir
Şanzıman: 5 Vites  Elektrik Ateşleme: CDI
Çalıştırma: Elektrik / Pedal  Ölçüler Uzunluk: 1945
Genişlik: 940
Yükseklik:

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik Özellikleri

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik ÖzellikleriMOTOR TİPİ:Tek silindirli, 4 zamanlı SİLİNDİR HACMİ:97 ccATEŞLEME:Elektronik C.D.I.ÇALIŞTIRMA:Elektronik / Kick starterSOĞUTMA:Hava soğutmalıMAKSİMUM GÜÇ (hp/rpm):4,3/7500MAKSİMUM HIZ:75 km/h VİTES:OtomatikBUYUTLAR(bxexy)mm:1830x690x1050AĞIRLIK:92 kgYAKIT TANKI KAPASİTESİ:5,8 lt.FRENLER:Ön disk / arka kampanaLASTİK ÖLÇÜMLERİ:70/90-14 80/90-14AKÜ:12V-5 AH