Bozuk rezistans nasıl onarılır?

Bozuk rezistans nasıl onarılır?
Bozuk rezistansı onarabilirsiniz 

Kış aylarında sürücülerMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir arka camda oluşan buğu yüzünden sık sık görüş problemiyle karşılaşırlar. Buğuyu yok etmenin tek yolu rezistansı çalıştırmaktır. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı kopan ince rezistans telleriMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir sürücülerin başını ağrıtır. Oysa bu tellerin tamiriMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir piyasada satılan gümüş sırlı boyalarla birkaç dakika içinde yapılabiliyor. 

Buğu yapar 

Her ne kadar yaz aylarında varlığını unutacak bile olsanızMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir arka cam rezistansı arızalandığında tamiratını siz yapabilirsiniz. Çok ince ve hassas bir yapıya sahip olan rezistans telleriMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir ya otomobilin camı silinirken ya da otomobil stationwagon ise yükleme sırasında kopar. Isınarak arka camdaki buğuyu yok eden birbirine paralel bağlı bu ince ve hassas yapılı rezistans telleri koptuklarında kendilerini buğu yaparak belli eder. Sağlam olanlar ise görevlerini sürdürmeye devam eder. 

Tamiri 5 dakika 

Çoğu kullanıcıMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir kopan rezistans telini tamir ettirmeye üşenir. Basit bir tel için servise gitmek zahmetli bir iş gibi görünür. Ancak teller kopmaya devam edince arka cam tamamıyla buğu yapar ve asıl sorunlar da o zaman başlar. Servise gitmek için bütün tellerin kopmasını beklemek yanlış olur. Gümüş sırlı iletken boyalar sayesindeMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir otomobilinizin rezistansını 5 dakikada tamir edebilirsiniz. Üstelik tek başınıza. 

Rezistans nasıl onarılır? 

- Tamir için ilk olarakMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir tellerden hangisinin kopuk olduğunu tespit etmek gerekir. Bunu anlamak içinMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilirrezistans çalıştırılır. Çalışan tellerin üzerindeki buğu çözülürkenMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir kopuk tellerin olduğu bölgede buğu kalacaktır. Buğunun kaldığı bölgede telin üzerindeki kopuk kolaylıkla bulunabilir. 

- Gümüş sırlı iletken boyayı kopuk telin üzerine sürmeden önce yüzeyi temizlemek gerekir. Bunun için yüzeyi nemli bir bezle ve diğer tellere zarar vermemek için fazla bastırmadan silmelisiniz. 

- Temizlenen zemin kuruduktan sonraMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir gümüş sırlı iletken boyanın dışarı taşmaması için kutunun içinde bulunan ve ortasında rezistans telinin kalınlığı kadar boşluk olan özel kartonMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir zemin üzerine konulur. Daha sonraMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir gümüş sırlı iletken boya o boşluğa sürülerekMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir kopuk iki telin ucu birleştirilir. Eğer kutunun içerisindenMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir özel delikli karton çıkmamışsaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir kopuk kısmın her iki tarafı da bantlanarak boyanın dışarı taşması önlenebilir. 

- Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir gümüş sırlı boyaların kullanılmadan önce iyice çalkalanması gerektiği. Boya uygulandıktan sonraMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir kuruması için 5-6 saat beklemek yeterli. Bu süre zarfında rezistansın çalıştırılmaması gerekir. Ancak bu kadar beklemek istemiyorsanızMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir bir saç kurutma makinesini boyanın üzerine tutarak daha çabuk kurumasını sağlayabilirsiniz. 

Dikkat 

Gümüş sırlı boyaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir sadece arka cam rezistansındaki kopuklukları giderebiliyor. Rezistansın ana bağlantı yerlerindeki hasarlarda ve ön camla yan dikiz aynalarındaki ısıtıcılı camlarda bulunan rezistans arızalarında kullanılmaz. 
Rezistansı onarmaya çalışmanın dışındaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir arka camı değiştirme yolunu da seçebilirsiniz. Ancak bu çok pahalı bir yol. Elektronikçilerde satılan temizleme süngeriMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir boyasıMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir fırçası ve uygulama kartonundan oluşan Electrofix markalı onarım seti sadece 4 milyon liraya satılıyor. 

Bozuk rezistans nasıl onarılır? Bozuk rezistans nasıl onarılır? Reviewed by admin on Ekim 28, 2010 Rating: 5

Hiç yorum yok

Yorum göndermek için, yorumlama biçiminden adı/URL yazan yeri seçin.Profili düzenle ekranında Ad yazan kısma adınızı yazıp devam tuşunu tıklayın.Daha sonra yorumunuzu gönderebilirsiniz.