Ana içeriğe atla

Doğru takviye nasıl yapılır?

Doğru takviye nasıl yapılır? 

motorunuzu aküsü boşaldığında yapmanız gereken başka bir aracın aküsünden takviye alarak çalıştırmaktır. Ancak bu işlemi yaparken bazı kurallara dikkat etmeniz gerekiyor. 

- Motor takviye yoluyla çalıştırabilmek için her iki akünün de; aynı kapasitede (Ah/Ampersaat) olması gerekiyor. (Bu bilgi akünün üzerinde yazılıdır.) 

- Takviye alacağınız araçla aracınızın temas etmediğinden emin olun. Araçların birbirine temas etmesi durumundaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir takviye kablolarının artı uçları bağlanır bağlanmaz araçlar üzerinde elektrik akımı oluşur. Bu da tehlikelere sebep olabilir. 

- Başka bir motordan takviye alındığındaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir iki aracında gereksiz lamba ve aksesuarlarını kapatmalısınız. 

- Takviye kablosunun pozitif (+) ucunu (kırmızı) boş akünün pozitif (+) ucunaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir diğer ucuysa takviye alınan aracın pozitif (+) ucuna bağlayın. Kablonun negatif (-) ucunu da (siyah) yükleme aküsünün negatif (-) ucuna bağlayın. Siyah kablonun negatif (-) ucunuysa hareket etmeyen metal bir parçaya veya silindir blokuna tutturun. Kabloyu boş akünün eksi (-) terminaline bağlamayın. Çünkü aküden kıvılcım meydana gelmesine neden olabilirsiniz. 

- Bağlantıların tamamlanmasından sonra elektrik veren aracın aküsü zayıfsaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir o aracın motorunu çalıştırın ve motoru çalışır durumda bırakın. 

- Motor hemen çalışmadığındaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir boşalmış olan akünün cereyan alabilmesini sağlamak için birkaç dakika bekleyin ve tekrar deneyin. 

- Daha sonra şarj edilen aracın motorunu da çalıştırın. Motor çalıştıktan sonraMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir şarj kablolarının bağlantılarını hemen çözmeyin. Motorun 5 dakika 2000 devirde çalışmasını sağlayın. 

- Takviye kablosunu dikkatle çözün. Bu işlem sırasında önce negatif (-)Motosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir sonra da pozitif (+) kablo uçlarını çıkarın. 

- Akünüzün şarjının bitme nedenini bilmiyorsanız (ışıkların açık kalması haricinde) yetkili servisinize gidip şarj sistemini kontrol ettirin. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bisan Ceylan 90cc Motosiklet

Bisan Ceylan 90cc Motosiklet


Bisan'ın ekonomik modellerinden biri de Ceylan 90cc modeli.


Teknik Özellikler

Motor TipiDört Zamanlı,
Tek silindirli, BenzinliMotor Silindir Hacmi86 CCSilindir Çapı X Strok47 mm X 49,5 mmSıkıştırma Oranı8,4:1Maksimum Güç4,8 hp (3,53 kw) 6500 d/dMaksimum Tork6,25 N.m 4500 d/d 'daLastik BoyutlarıÖn : 2,50-17''
Arka : 2,75-17''Süspansiyon SistemiÖn : Hidrolik maşa
Arka : Çift amortisörFren TipiÖn : Kampana
Arka : KampanaVites Kutusu Tipi4 Vites - Manual - DebriyajsızKavrama TipiÇok plakalı ıslak kavrama

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Yağlamanın veya soğutmanın yetersiz kalması sonucunda pistonun dış yüzünde

segman kanallarında hatta segmanlarda ve segmanın eriyerek pistona kaynaması

ve pistonun silindir içindeki aşağı ve yukarı hareketi sonucunda silindir içinde meydana gelen ağır deformasyon.

öyle olurki slindirde aşağıdan yukarı doğru çok büyük çizikler oluşur makina çok sesli çalışır duman çok çıkar makina çalışırken takırdar.
yapılacak işlem motor sökülecek yeni piston segman takımı alınacak eğer silindir honlamayla çizgiler kaybedebiliniyorsa ucuza hallolur yoksa pistonun 0.25 veya 0.50 daha büyüğü alınır ve silindir o ölçüye tekrar rektifiye edilir.

not:içten yanmalı makinalarda pistonlar 0.25-0.50-0.75-1.0 mm diye büyür unutmayın her makina söküldüğünde mutlaka silindir kapağıda elden geçmelidir.

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet


Kanuni Seyhan 125T Türkiye'nin en çok satılan motosiklet modellerinden biri.Teknik Özellikleri

Genel Garanti: 2 Yıl Motor Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
Motor Hacmi: 124 cm3
Motor Çapı: 56.5x49.5 mm
Motor Sıkıştırma: 9,0:1
Motor Soğutma: Hava soğutmalı
Maksimum Güç: 10,74 HP/8600 rpm dev/dk Aktarma Aktarma: Zincir
Şanzıman: 5 Vites  Elektrik Ateşleme: CDI
Çalıştırma: Elektrik / Pedal  Ölçüler Uzunluk: 1945
Genişlik: 940
Yükseklik: