Ana içeriğe atla

Ducati Diavel Motosiklet

Ducati Diavel Motosiklet


Aylarca süren spekülasyonlar ve gizli fotoğraflarının yayınlanmasından sonraki büyük beklemenin ardından , Ducati Diavel motosiklet modelinin ilk defa EICMA Uluslararası Milan Motosiklet Fuarı'nda 2-7 kasım'da gösterime sunulacağı açıklandı.


Resmi sunumdan önce motosiklet modelinin resmi adını açıklayan İtalyan motor markası Ducati, yeni bir rüyayı gerçeğe dönüştürmeye hazırlanıyor. Yerel bologna dilinde yer alan şeytan - devil kelimesinin karşılığı olan Diavel kelimesini modelin adı olarak açıkladılar. Söylenişi di- a - vel şeklinde .


Diavel ismi motorun daha üretim aşamasında , üretim mühendisleri ve teknisyenler tarafından verilmiş.Motorun aynasından bakan bir kişi , bologna aksanı ile ''şeytan kadar kötü" demiş ve modelin ismi bu şekilde diavel olarak adlandırılmış.


Bu aşamadan sonra projenin lakabı Diavel olmuş ve Ducati bunu Milan Motorsiklet Show'da resmi olarak açıklamaya hazırlanıyormuş.


Diavel'in Bologna konseptine uygun olarak geleceğin motorsikleti olacağı anlatılıyormuş.Ducati çizgisine uygun olacak şekilde son yenilikler ile donatılmış.


Ve işte Ducati Diavel ...


Ducati Diavel Motosiklet'in Resmi Tanıtım Videosu

Yorumlar

  1. Ducati Diavel kimbilir ne zaman gelir Türkiye'ye.Sabırsızlıkla bekliyorum

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum göndermek için, yorumlama biçiminden adı/URL yazan yeri seçin.Profili düzenle ekranında Ad yazan kısma adınızı yazıp devam tuşunu tıklayın.Daha sonra yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Yağlamanın veya soğutmanın yetersiz kalması sonucunda pistonun dış yüzünde

segman kanallarında hatta segmanlarda ve segmanın eriyerek pistona kaynaması

ve pistonun silindir içindeki aşağı ve yukarı hareketi sonucunda silindir içinde meydana gelen ağır deformasyon.

öyle olurki slindirde aşağıdan yukarı doğru çok büyük çizikler oluşur makina çok sesli çalışır duman çok çıkar makina çalışırken takırdar.
yapılacak işlem motor sökülecek yeni piston segman takımı alınacak eğer silindir honlamayla çizgiler kaybedebiliniyorsa ucuza hallolur yoksa pistonun 0.25 veya 0.50 daha büyüğü alınır ve silindir o ölçüye tekrar rektifiye edilir.

not:içten yanmalı makinalarda pistonlar 0.25-0.50-0.75-1.0 mm diye büyür unutmayın her makina söküldüğünde mutlaka silindir kapağıda elden geçmelidir.

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet


Kanuni Seyhan 125T Türkiye'nin en çok satılan motosiklet modellerinden biri.Teknik Özellikleri

Genel Garanti: 2 Yıl Motor Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
Motor Hacmi: 124 cm3
Motor Çapı: 56.5x49.5 mm
Motor Sıkıştırma: 9,0:1
Motor Soğutma: Hava soğutmalı
Maksimum Güç: 10,74 HP/8600 rpm dev/dk Aktarma Aktarma: Zincir
Şanzıman: 5 Vites  Elektrik Ateşleme: CDI
Çalıştırma: Elektrik / Pedal  Ölçüler Uzunluk: 1945
Genişlik: 940
Yükseklik:

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik Özellikleri

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik ÖzellikleriMOTOR TİPİ:Tek silindirli, 4 zamanlı SİLİNDİR HACMİ:97 ccATEŞLEME:Elektronik C.D.I.ÇALIŞTIRMA:Elektronik / Kick starterSOĞUTMA:Hava soğutmalıMAKSİMUM GÜÇ (hp/rpm):4,3/7500MAKSİMUM HIZ:75 km/h VİTES:OtomatikBUYUTLAR(bxexy)mm:1830x690x1050AĞIRLIK:92 kgYAKIT TANKI KAPASİTESİ:5,8 lt.FRENLER:Ön disk / arka kampanaLASTİK ÖLÇÜMLERİ:70/90-14 80/90-14AKÜ:12V-5 AH