Ana içeriğe atla

Ducati Diavel Motosiklet

Ducati Diavel Motosiklet


Aylarca süren spekülasyonlar ve gizli fotoğraflarının yayınlanmasından sonraki büyük beklemenin ardından , Ducati Diavel motosiklet modelinin ilk defa EICMA Uluslararası Milan Motosiklet Fuarı'nda 2-7 kasım'da gösterime sunulacağı açıklandı.


Resmi sunumdan önce motosiklet modelinin resmi adını açıklayan İtalyan motor markası Ducati, yeni bir rüyayı gerçeğe dönüştürmeye hazırlanıyor. Yerel bologna dilinde yer alan şeytan - devil kelimesinin karşılığı olan Diavel kelimesini modelin adı olarak açıkladılar. Söylenişi di- a - vel şeklinde .


Diavel ismi motorun daha üretim aşamasında , üretim mühendisleri ve teknisyenler tarafından verilmiş.Motorun aynasından bakan bir kişi , bologna aksanı ile ''şeytan kadar kötü" demiş ve modelin ismi bu şekilde diavel olarak adlandırılmış.


Bu aşamadan sonra projenin lakabı Diavel olmuş ve Ducati bunu Milan Motorsiklet Show'da resmi olarak açıklamaya hazırlanıyormuş.


Diavel'in Bologna konseptine uygun olarak geleceğin motorsikleti olacağı anlatılıyormuş.Ducati çizgisine uygun olacak şekilde son yenilikler ile donatılmış.


Ve işte Ducati Diavel ...


Ducati Diavel Motosiklet'in Resmi Tanıtım Videosu

Yorumlar

  1. Ducati Diavel kimbilir ne zaman gelir Türkiye'ye.Sabırsızlıkla bekliyorum

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum göndermek için, yorumlama biçiminden adı/URL yazan yeri seçin.Profili düzenle ekranında Ad yazan kısma adınızı yazıp devam tuşunu tıklayın.Daha sonra yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bisan Ceylan 90cc Motosiklet

Bisan Ceylan 90cc Motosiklet


Bisan'ın ekonomik modellerinden biri de Ceylan 90cc modeli.


Teknik Özellikler

Motor TipiDört Zamanlı,
Tek silindirli, BenzinliMotor Silindir Hacmi86 CCSilindir Çapı X Strok47 mm X 49,5 mmSıkıştırma Oranı8,4:1Maksimum Güç4,8 hp (3,53 kw) 6500 d/dMaksimum Tork6,25 N.m 4500 d/d 'daLastik BoyutlarıÖn : 2,50-17''
Arka : 2,75-17''Süspansiyon SistemiÖn : Hidrolik maşa
Arka : Çift amortisörFren TipiÖn : Kampana
Arka : KampanaVites Kutusu Tipi4 Vites - Manual - DebriyajsızKavrama TipiÇok plakalı ıslak kavrama

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Yağlamanın veya soğutmanın yetersiz kalması sonucunda pistonun dış yüzünde

segman kanallarında hatta segmanlarda ve segmanın eriyerek pistona kaynaması

ve pistonun silindir içindeki aşağı ve yukarı hareketi sonucunda silindir içinde meydana gelen ağır deformasyon.

öyle olurki slindirde aşağıdan yukarı doğru çok büyük çizikler oluşur makina çok sesli çalışır duman çok çıkar makina çalışırken takırdar.
yapılacak işlem motor sökülecek yeni piston segman takımı alınacak eğer silindir honlamayla çizgiler kaybedebiliniyorsa ucuza hallolur yoksa pistonun 0.25 veya 0.50 daha büyüğü alınır ve silindir o ölçüye tekrar rektifiye edilir.

not:içten yanmalı makinalarda pistonlar 0.25-0.50-0.75-1.0 mm diye büyür unutmayın her makina söküldüğünde mutlaka silindir kapağıda elden geçmelidir.

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik Özellikleri

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik ÖzellikleriMOTOR TİPİ:Tek silindirli, 4 zamanlı SİLİNDİR HACMİ:97 ccATEŞLEME:Elektronik C.D.I.ÇALIŞTIRMA:Elektronik / Kick starterSOĞUTMA:Hava soğutmalıMAKSİMUM GÜÇ (hp/rpm):4,3/7500MAKSİMUM HIZ:75 km/h VİTES:OtomatikBUYUTLAR(bxexy)mm:1830x690x1050AĞIRLIK:92 kgYAKIT TANKI KAPASİTESİ:5,8 lt.FRENLER:Ön disk / arka kampanaLASTİK ÖLÇÜMLERİ:70/90-14 80/90-14AKÜ:12V-5 AH