Ana içeriğe atla

MINI SCOOTER

MINI SCOOTER


MINI henüz resmi açıklama yapmasa da, Paris Auto Show'da görücüye çıkacağı biliniyor. Genç yaşam stili ve hareket kabiliyetini bir araya getirmeyi amaçlayan bir tasarıma sahip bu scooterlarda, MINI arabalardakine benzer bir dizayn uygulanmış.Hareket kabiliyetini arttırmak amacıyla lityum-iyon akü kullanılmış.


Mini'nin yeni tasarımında harika özellikler mevcut. Mini scooter'da iPod veya benzer ekipmanlar ile anahtara gereksinim olmaksızın scooterı çalıştırmak mümkün. Sürüş sırasında bu akıllı telefon ekipmanı navigasyon sistemi olarak da kullanılabiliyor ; veya müzik sistemi ya da Bluetooth ile telefon olarak da kullanmak mümkün.

Tasarımda Mini Cooper 'da yer alan krom aksamlar, farlar ve aynalar bariz bir benzerlik yaratıyor. Ayrıca Mini Scooter' ın hız kadranı da oldukça geniş ve göze çarpıyor.


Mini tarafından tasarlanan iki konsept model de Paris'te gösterilecek; birinci model fuar için tasarlanmış bir model , ikinci model ise aracın spor yaşam tarzını İngiliz yaşam stili ile kaynaştıran  bir dizayna sahip. Modelin kahverengi deri selesi motorun ne kadar İngiliz olduğunu yansıtıyor.

Mini Scooter'ın yeni modellerinin daha çok resmini görmek isterseniz burayı tıklayın.

Yorumlar

  1. Mini Scooter çok tatlı olmuş. Vespa'dan daha şirin.

    YanıtlaSil
  2. Seri üretime ne zaman geçecekmiş bilen var mı ?

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum göndermek için, yorumlama biçiminden adı/URL yazan yeri seçin.Profili düzenle ekranında Ad yazan kısma adınızı yazıp devam tuşunu tıklayın.Daha sonra yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Yağlamanın veya soğutmanın yetersiz kalması sonucunda pistonun dış yüzünde

segman kanallarında hatta segmanlarda ve segmanın eriyerek pistona kaynaması

ve pistonun silindir içindeki aşağı ve yukarı hareketi sonucunda silindir içinde meydana gelen ağır deformasyon.

öyle olurki slindirde aşağıdan yukarı doğru çok büyük çizikler oluşur makina çok sesli çalışır duman çok çıkar makina çalışırken takırdar.
yapılacak işlem motor sökülecek yeni piston segman takımı alınacak eğer silindir honlamayla çizgiler kaybedebiliniyorsa ucuza hallolur yoksa pistonun 0.25 veya 0.50 daha büyüğü alınır ve silindir o ölçüye tekrar rektifiye edilir.

not:içten yanmalı makinalarda pistonlar 0.25-0.50-0.75-1.0 mm diye büyür unutmayın her makina söküldüğünde mutlaka silindir kapağıda elden geçmelidir.

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet


Kanuni Seyhan 125T Türkiye'nin en çok satılan motosiklet modellerinden biri.Teknik Özellikleri

Genel Garanti: 2 Yıl Motor Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
Motor Hacmi: 124 cm3
Motor Çapı: 56.5x49.5 mm
Motor Sıkıştırma: 9,0:1
Motor Soğutma: Hava soğutmalı
Maksimum Güç: 10,74 HP/8600 rpm dev/dk Aktarma Aktarma: Zincir
Şanzıman: 5 Vites  Elektrik Ateşleme: CDI
Çalıştırma: Elektrik / Pedal  Ölçüler Uzunluk: 1945
Genişlik: 940
Yükseklik:

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik Özellikleri

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik ÖzellikleriMOTOR TİPİ:Tek silindirli, 4 zamanlı SİLİNDİR HACMİ:97 ccATEŞLEME:Elektronik C.D.I.ÇALIŞTIRMA:Elektronik / Kick starterSOĞUTMA:Hava soğutmalıMAKSİMUM GÜÇ (hp/rpm):4,3/7500MAKSİMUM HIZ:75 km/h VİTES:OtomatikBUYUTLAR(bxexy)mm:1830x690x1050AĞIRLIK:92 kgYAKIT TANKI KAPASİTESİ:5,8 lt.FRENLER:Ön disk / arka kampanaLASTİK ÖLÇÜMLERİ:70/90-14 80/90-14AKÜ:12V-5 AH