Motor aşırı ısındıktan sonra stop etti ve soğuduktan sonra da çalışmıyorsa

Motor aşırı ısındıktan sonra stop etti ve soğuduktan sonra da çalışmıyorsa 
Muhtemelen ciddi bir problemle karşı karşıyasınız (kırık pistonMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir eğilmiş supapMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir yırtık conta gibi). Soğuduktan sonra çalışırsaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir aşırı ısınmanın sebeplerini bulmalı ve yola çıkmadan gidermelisiniz. İlk işMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilirsoğutma sıvısının eksik olup olmadığının kontrolüdür. Antifriz su karışımınız yoksaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir geçici olarak su da ilave edebilirsiniz. (Motor sıcak iken radyatörü açmayınız). Su pompasını ve kayışını gözle muayene edin. Kayış kopmuş veya gevşek olabilir. Radyatör ve hortumlardan soğutucu sızıntısı olup olmadığına bakınız. Radyatörün ön kısmına bakın. KağıtMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir yaprakMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir vb. ile tıkanmış olabilir. Sebebi belirleyemezseniz ya da her şey normal göründüğü haldeMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir motor yine aşırı ısınırsa aracınızı derhal bir tamirciye götürmelisiniz. Acil durumlardaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir varsa klimanızı kapatınız ve ısıtıcınızı maksimum ayarında çalıştırınız 
Motor stop etmeden önce yağ basıncının çok düşük olduğunu fark ettiysenizMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir yağ seviyesini ve motorun altında yağ sızıntısı olup olmadığını kontrol ediniz. 
Motor stop etmeden önce vurma sesiMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir tıkırtı veya ıslık gibi anormal sesler duyduysanızMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir muhtemelen ciddi bir motor problemiyle karşı karşıyasınız. Motordaki kayışları kontrol ediniz. Kopma sırasında vuruntu benzeri ses çıkabilir. Islık veya gıcırtıMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir kayış gevşekliğinden kaynaklanabilir. Metalik vuruntu sesi iseMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilirgenellikle düşük oktanlı benzin veya ateşleme avansının fazla olmasından kaynaklanır. 
Motor aşırı ısındıktan sonra stop etti ve soğuduktan sonra da çalışmıyorsa Motor aşırı ısındıktan sonra stop etti ve soğuduktan sonra da çalışmıyorsa Reviewed by admin on Ekim 28, 2010 Rating: 5

Hiç yorum yok

Yorum göndermek için, yorumlama biçiminden adı/URL yazan yeri seçin.Profili düzenle ekranında Ad yazan kısma adınızı yazıp devam tuşunu tıklayın.Daha sonra yorumunuzu gönderebilirsiniz.