Ana içeriğe atla

Motor aşırı ısındıktan sonra stop etti ve soğuduktan sonra da çalışmıyorsa

Motor aşırı ısındıktan sonra stop etti ve soğuduktan sonra da çalışmıyorsa 
Muhtemelen ciddi bir problemle karşı karşıyasınız (kırık pistonMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir eğilmiş supapMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir yırtık conta gibi). Soğuduktan sonra çalışırsaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir aşırı ısınmanın sebeplerini bulmalı ve yola çıkmadan gidermelisiniz. İlk işMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilirsoğutma sıvısının eksik olup olmadığının kontrolüdür. Antifriz su karışımınız yoksaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir geçici olarak su da ilave edebilirsiniz. (Motor sıcak iken radyatörü açmayınız). Su pompasını ve kayışını gözle muayene edin. Kayış kopmuş veya gevşek olabilir. Radyatör ve hortumlardan soğutucu sızıntısı olup olmadığına bakınız. Radyatörün ön kısmına bakın. KağıtMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir yaprakMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir vb. ile tıkanmış olabilir. Sebebi belirleyemezseniz ya da her şey normal göründüğü haldeMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir motor yine aşırı ısınırsa aracınızı derhal bir tamirciye götürmelisiniz. Acil durumlardaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir varsa klimanızı kapatınız ve ısıtıcınızı maksimum ayarında çalıştırınız 
Motor stop etmeden önce yağ basıncının çok düşük olduğunu fark ettiysenizMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir yağ seviyesini ve motorun altında yağ sızıntısı olup olmadığını kontrol ediniz. 
Motor stop etmeden önce vurma sesiMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir tıkırtı veya ıslık gibi anormal sesler duyduysanızMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir muhtemelen ciddi bir motor problemiyle karşı karşıyasınız. Motordaki kayışları kontrol ediniz. Kopma sırasında vuruntu benzeri ses çıkabilir. Islık veya gıcırtıMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir kayış gevşekliğinden kaynaklanabilir. Metalik vuruntu sesi iseMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilirgenellikle düşük oktanlı benzin veya ateşleme avansının fazla olmasından kaynaklanır. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bisan Ceylan 90cc Motosiklet

Bisan Ceylan 90cc Motosiklet


Bisan'ın ekonomik modellerinden biri de Ceylan 90cc modeli.


Teknik Özellikler

Motor TipiDört Zamanlı,
Tek silindirli, BenzinliMotor Silindir Hacmi86 CCSilindir Çapı X Strok47 mm X 49,5 mmSıkıştırma Oranı8,4:1Maksimum Güç4,8 hp (3,53 kw) 6500 d/dMaksimum Tork6,25 N.m 4500 d/d 'daLastik BoyutlarıÖn : 2,50-17''
Arka : 2,75-17''Süspansiyon SistemiÖn : Hidrolik maşa
Arka : Çift amortisörFren TipiÖn : Kampana
Arka : KampanaVites Kutusu Tipi4 Vites - Manual - DebriyajsızKavrama TipiÇok plakalı ıslak kavrama

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Yağlamanın veya soğutmanın yetersiz kalması sonucunda pistonun dış yüzünde

segman kanallarında hatta segmanlarda ve segmanın eriyerek pistona kaynaması

ve pistonun silindir içindeki aşağı ve yukarı hareketi sonucunda silindir içinde meydana gelen ağır deformasyon.

öyle olurki slindirde aşağıdan yukarı doğru çok büyük çizikler oluşur makina çok sesli çalışır duman çok çıkar makina çalışırken takırdar.
yapılacak işlem motor sökülecek yeni piston segman takımı alınacak eğer silindir honlamayla çizgiler kaybedebiliniyorsa ucuza hallolur yoksa pistonun 0.25 veya 0.50 daha büyüğü alınır ve silindir o ölçüye tekrar rektifiye edilir.

not:içten yanmalı makinalarda pistonlar 0.25-0.50-0.75-1.0 mm diye büyür unutmayın her makina söküldüğünde mutlaka silindir kapağıda elden geçmelidir.

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik Özellikleri

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik ÖzellikleriMOTOR TİPİ:Tek silindirli, 4 zamanlı SİLİNDİR HACMİ:97 ccATEŞLEME:Elektronik C.D.I.ÇALIŞTIRMA:Elektronik / Kick starterSOĞUTMA:Hava soğutmalıMAKSİMUM GÜÇ (hp/rpm):4,3/7500MAKSİMUM HIZ:75 km/h VİTES:OtomatikBUYUTLAR(bxexy)mm:1830x690x1050AĞIRLIK:92 kgYAKIT TANKI KAPASİTESİ:5,8 lt.FRENLER:Ön disk / arka kampanaLASTİK ÖLÇÜMLERİ:70/90-14 80/90-14AKÜ:12V-5 AH