Ana içeriğe atla

Motor sorunları sebepleri

Motor sorunları sebepleri


Sorun Hangisinden Kaynaklanıyor? 

Marş yaptığınızda motor normal ilk çalıştırmalardaki gibi dönüyor mu? (Evet; Hayır) 
Cevabınız ‘hayır’ iseMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir bir akü veya marş motoru probleminiz var demektir. 
Önce farlarınızı yakınız. Parlak ve normal olarak yanıyorlar mı? 
Parlak ve normal olarak yanmıyorlarsaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir akünüz zayıf veya akü bağlantı sorununuz var demektir. Akünüzü şarj etmeli veya başka bir araçtan kablo ile bağlantı yardımı almalısınız.(Kablo ile bağlantı yardımı almadan önce aracın katalogundaki imalatçı firmanın işlem ve uyarılarını okumalısınız.) Aracınız çalışırsa ve akünüz eski değilseMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir ilk fırsatta bir servise uğrayarak sorunun nedenlerini öğreniniz. 
Farlarınız parlak ve normal olarak yanıyorlarsaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir farlar açıkken birinin gözlemesini sağlayarakMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir tekrar marş yapınız. 
Farlarınız parlak olarak kalıyor ve değişmiyorlarsaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir muhtemel problem marşMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir kontak anahtarı veya rölededir. Servise başvurmalısınız. 
Marş yaparken farlarınız zayıflıyorsaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir muhtemel problem aküMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir marş veya şasi topraklama kablosundadır. 
Cevabınız 'evet' iseMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir bir yakıt veya elektrik/ateşleme probleminiz var demektir. 
Marş yaptığınızda motor normal ilk çalıştırmalardaki gibi dönüyor fakat çalışmıyorsaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir birçok muhtemel neden olabilirse de bunlar iki grupta toplanabilir: 
Deponuzda yakıt bulunduğundan emin olmalısınız. Yakıtınız çok az iseMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir özellikle eğimli yollarda motora yeterince yakıt pompalanamayabilir. 
Yakıtınız yeterli iseMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir muhtemel sorunlarMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir tıkanmış yakıt filtresiMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir tıkanmış yakıt enjektörleriMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir çalışmayan yakıt pompası veya bir elektrik/ateşleme problemidir. Bu durumda yapılacak en doğru hareketMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilirmuhtemelen profesyonel yardım almaktır. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bisan Ceylan 90cc Motosiklet

Bisan Ceylan 90cc Motosiklet


Bisan'ın ekonomik modellerinden biri de Ceylan 90cc modeli.


Teknik Özellikler

Motor TipiDört Zamanlı,
Tek silindirli, BenzinliMotor Silindir Hacmi86 CCSilindir Çapı X Strok47 mm X 49,5 mmSıkıştırma Oranı8,4:1Maksimum Güç4,8 hp (3,53 kw) 6500 d/dMaksimum Tork6,25 N.m 4500 d/d 'daLastik BoyutlarıÖn : 2,50-17''
Arka : 2,75-17''Süspansiyon SistemiÖn : Hidrolik maşa
Arka : Çift amortisörFren TipiÖn : Kampana
Arka : KampanaVites Kutusu Tipi4 Vites - Manual - DebriyajsızKavrama TipiÇok plakalı ıslak kavrama

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Yağlamanın veya soğutmanın yetersiz kalması sonucunda pistonun dış yüzünde

segman kanallarında hatta segmanlarda ve segmanın eriyerek pistona kaynaması

ve pistonun silindir içindeki aşağı ve yukarı hareketi sonucunda silindir içinde meydana gelen ağır deformasyon.

öyle olurki slindirde aşağıdan yukarı doğru çok büyük çizikler oluşur makina çok sesli çalışır duman çok çıkar makina çalışırken takırdar.
yapılacak işlem motor sökülecek yeni piston segman takımı alınacak eğer silindir honlamayla çizgiler kaybedebiliniyorsa ucuza hallolur yoksa pistonun 0.25 veya 0.50 daha büyüğü alınır ve silindir o ölçüye tekrar rektifiye edilir.

not:içten yanmalı makinalarda pistonlar 0.25-0.50-0.75-1.0 mm diye büyür unutmayın her makina söküldüğünde mutlaka silindir kapağıda elden geçmelidir.

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik Özellikleri

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik ÖzellikleriMOTOR TİPİ:Tek silindirli, 4 zamanlı SİLİNDİR HACMİ:97 ccATEŞLEME:Elektronik C.D.I.ÇALIŞTIRMA:Elektronik / Kick starterSOĞUTMA:Hava soğutmalıMAKSİMUM GÜÇ (hp/rpm):4,3/7500MAKSİMUM HIZ:75 km/h VİTES:OtomatikBUYUTLAR(bxexy)mm:1830x690x1050AĞIRLIK:92 kgYAKIT TANKI KAPASİTESİ:5,8 lt.FRENLER:Ön disk / arka kampanaLASTİK ÖLÇÜMLERİ:70/90-14 80/90-14AKÜ:12V-5 AH