Motor sorunları sebepleri

Motor sorunları sebepleri


Sorun Hangisinden Kaynaklanıyor? 

Marş yaptığınızda motor normal ilk çalıştırmalardaki gibi dönüyor mu? (Evet; Hayır) 
Cevabınız ‘hayır’ iseMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir bir akü veya marş motoru probleminiz var demektir. 
Önce farlarınızı yakınız. Parlak ve normal olarak yanıyorlar mı? 
Parlak ve normal olarak yanmıyorlarsaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir akünüz zayıf veya akü bağlantı sorununuz var demektir. Akünüzü şarj etmeli veya başka bir araçtan kablo ile bağlantı yardımı almalısınız.(Kablo ile bağlantı yardımı almadan önce aracın katalogundaki imalatçı firmanın işlem ve uyarılarını okumalısınız.) Aracınız çalışırsa ve akünüz eski değilseMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir ilk fırsatta bir servise uğrayarak sorunun nedenlerini öğreniniz. 
Farlarınız parlak ve normal olarak yanıyorlarsaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir farlar açıkken birinin gözlemesini sağlayarakMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir tekrar marş yapınız. 
Farlarınız parlak olarak kalıyor ve değişmiyorlarsaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir muhtemel problem marşMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir kontak anahtarı veya rölededir. Servise başvurmalısınız. 
Marş yaparken farlarınız zayıflıyorsaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir muhtemel problem aküMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir marş veya şasi topraklama kablosundadır. 
Cevabınız 'evet' iseMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir bir yakıt veya elektrik/ateşleme probleminiz var demektir. 
Marş yaptığınızda motor normal ilk çalıştırmalardaki gibi dönüyor fakat çalışmıyorsaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir birçok muhtemel neden olabilirse de bunlar iki grupta toplanabilir: 
Deponuzda yakıt bulunduğundan emin olmalısınız. Yakıtınız çok az iseMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir özellikle eğimli yollarda motora yeterince yakıt pompalanamayabilir. 
Yakıtınız yeterli iseMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir muhtemel sorunlarMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir tıkanmış yakıt filtresiMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir tıkanmış yakıt enjektörleriMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir çalışmayan yakıt pompası veya bir elektrik/ateşleme problemidir. Bu durumda yapılacak en doğru hareketMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilirmuhtemelen profesyonel yardım almaktır. 
Motor sorunları sebepleri Motor sorunları sebepleri Reviewed by admin on Ekim 28, 2010 Rating: 5

Hiç yorum yok

Yorum göndermek için, yorumlama biçiminden adı/URL yazan yeri seçin.Profili düzenle ekranında Ad yazan kısma adınızı yazıp devam tuşunu tıklayın.Daha sonra yorumunuzu gönderebilirsiniz.