MOTORDA YAĞ SARFİYATI FAZLA

MOTORDA YAĞ SARFİYATI FAZLA 

1- Dışta yağ kaçağı vardır. 
2- Piston segmanları aşınmış olduğundan yağ kaçırmaktadır. 
3- Motor çalışırken egzoz borusundan mavi duman çıkıyorsa buMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir umumiyetle segmanların yağ kaçırdığına işarettir. Bazen segmanlar yuvalarına mumlaşma sebebiyle sıkışabilir. Böyle hallerde depoya uygun solvent (eritici) koymak suretiyle segmanlar motor açılmadan serbest hale getirilebilir. 
4- Piston ve silindirler aşınmıştır. 
5- Silindir gövdesi kapak cıvatalarının sıkılmasıyla çarpılmıştır. 
6- Emme supabının kayıtları ve supap sapları arasındaki boşlukMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir silindire yağ kaçıracak kadar büyümüştür. 
7- Vakum pompası diyaframı delinmiş olduğundanMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir karterden emme manifolduna yağ emilmektedir. 
8- Ana ve biyel yataklarının fazla aşınmış olmasıMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir fazla miktarda yağın silindir duvarlarına sıçramasına sebep olmaktadır. 
9- Yağ basınç kontrol supabının arızalı veya tıkanmış oluşu sebebiyle yağlama yağının basıncı çok yükselmiştir. 
10- Piston pimleri basınçlı olarak yağlanıyorsa pimin gevşek olması silindire yağ geçişini çoğaltmaktadır. 
11- Motorda çok ince yağ kullanılmıştır. Yahut soğukta uygun kalınlıkta olan yağın kalitesi iyi olmadığı içinMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir motor ısındığı zaman çok incelmektedir. Bu sebeple motorun yağ sarfiyatı yükselir. 
MOTORDA YAĞ SARFİYATI FAZLA MOTORDA YAĞ SARFİYATI FAZLA Reviewed by admin on Ekim 28, 2010 Rating: 5

Hiç yorum yok

Yorum göndermek için, yorumlama biçiminden adı/URL yazan yeri seçin.Profili düzenle ekranında Ad yazan kısma adınızı yazıp devam tuşunu tıklayın.Daha sonra yorumunuzu gönderebilirsiniz.