Ana içeriğe atla

Motorunuz Stop Etti ve Çalışmıyorsa Muhtemel Sebepler

Motorunuz Stop Etti ve Çalışmıyorsa Muhtemel Sebepler 

Islak yolda veya yağmurda sürdünüz ya da motoru yıkadınız iseMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir motor kompartmanını açarakMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl GiderilirdistribütörMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir yüksek voltaj kabloları ve bujileri kontrol ediniz. IslanmışlarsaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir kontak kapalı iken kuru ve temiz bir bez parçasıyla silin (böyle bir durumun etkisi genellikle motorun güç kaybıMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir düşük devirde tekleme biçiminde görülür) (Kontak açıkken motora dokunmayın ve motorun sıcak olması ihtimaline karşı dikkatli olun.). Kurutma işleminin ardındanMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir motorun boğulmuş olma ihtimaline karşı gaza sonuna kadar basarak yeniden marş yapın. 
MotorunuzMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir akü kablolarını ayırıp tekrar bağladığınızda çalışmadı iseMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir bunun anlamı sisteminizden kaynaklanıp kaynaklanmadığından emin olmalısınız. Akü bağlantılarının temiz olup olmadıklarını kontrol ederekMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir tekrar sıkıca bağlayın. Pozitif kablonun akünün '+'Motosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir şasi kablosunun da '-' terminaline bağlandığından emin olun (Bir an bile olsa yanlış bağlantıMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir bazı motor kontrol ve bazı diğer elektronik elemanlar bozulabilir). 
Depoda yakıt bulunduğundan emin olun. Benzin bulunmadığı halde gösterge doğru çalışmadığı için varmış gibi gösterebilir. (Yakıtın bitmesinin ilk işaretleri teklemeMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir güç kaybı ve enjeksiyonlu motorlardaki elektrikli yakıt pompasının olağan dışı gürültülü çalışmasıdır). 
Motor yeni tamirden çıktı iseMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir tekrar tamirciye götürün. Bir şeyler unutmuş olabilirler. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Yağlamanın veya soğutmanın yetersiz kalması sonucunda pistonun dış yüzünde

segman kanallarında hatta segmanlarda ve segmanın eriyerek pistona kaynaması

ve pistonun silindir içindeki aşağı ve yukarı hareketi sonucunda silindir içinde meydana gelen ağır deformasyon.

öyle olurki slindirde aşağıdan yukarı doğru çok büyük çizikler oluşur makina çok sesli çalışır duman çok çıkar makina çalışırken takırdar.
yapılacak işlem motor sökülecek yeni piston segman takımı alınacak eğer silindir honlamayla çizgiler kaybedebiliniyorsa ucuza hallolur yoksa pistonun 0.25 veya 0.50 daha büyüğü alınır ve silindir o ölçüye tekrar rektifiye edilir.

not:içten yanmalı makinalarda pistonlar 0.25-0.50-0.75-1.0 mm diye büyür unutmayın her makina söküldüğünde mutlaka silindir kapağıda elden geçmelidir.

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet


Kanuni Seyhan 125T Türkiye'nin en çok satılan motosiklet modellerinden biri.Teknik Özellikleri

Genel Garanti: 2 Yıl Motor Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
Motor Hacmi: 124 cm3
Motor Çapı: 56.5x49.5 mm
Motor Sıkıştırma: 9,0:1
Motor Soğutma: Hava soğutmalı
Maksimum Güç: 10,74 HP/8600 rpm dev/dk Aktarma Aktarma: Zincir
Şanzıman: 5 Vites  Elektrik Ateşleme: CDI
Çalıştırma: Elektrik / Pedal  Ölçüler Uzunluk: 1945
Genişlik: 940
Yükseklik:

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik Özellikleri

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik ÖzellikleriMOTOR TİPİ:Tek silindirli, 4 zamanlı SİLİNDİR HACMİ:97 ccATEŞLEME:Elektronik C.D.I.ÇALIŞTIRMA:Elektronik / Kick starterSOĞUTMA:Hava soğutmalıMAKSİMUM GÜÇ (hp/rpm):4,3/7500MAKSİMUM HIZ:75 km/h VİTES:OtomatikBUYUTLAR(bxexy)mm:1830x690x1050AĞIRLIK:92 kgYAKIT TANKI KAPASİTESİ:5,8 lt.FRENLER:Ön disk / arka kampanaLASTİK ÖLÇÜMLERİ:70/90-14 80/90-14AKÜ:12V-5 AH