Motorunuz Stop Etti ve Çalışmıyorsa Muhtemel Sebepler

Motorunuz Stop Etti ve Çalışmıyorsa Muhtemel Sebepler 

Islak yolda veya yağmurda sürdünüz ya da motoru yıkadınız iseMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir motor kompartmanını açarakMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl GiderilirdistribütörMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir yüksek voltaj kabloları ve bujileri kontrol ediniz. IslanmışlarsaMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir kontak kapalı iken kuru ve temiz bir bez parçasıyla silin (böyle bir durumun etkisi genellikle motorun güç kaybıMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir düşük devirde tekleme biçiminde görülür) (Kontak açıkken motora dokunmayın ve motorun sıcak olması ihtimaline karşı dikkatli olun.). Kurutma işleminin ardındanMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir motorun boğulmuş olma ihtimaline karşı gaza sonuna kadar basarak yeniden marş yapın. 
MotorunuzMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir akü kablolarını ayırıp tekrar bağladığınızda çalışmadı iseMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir bunun anlamı sisteminizden kaynaklanıp kaynaklanmadığından emin olmalısınız. Akü bağlantılarının temiz olup olmadıklarını kontrol ederekMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir tekrar sıkıca bağlayın. Pozitif kablonun akünün '+'Motosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir şasi kablosunun da '-' terminaline bağlandığından emin olun (Bir an bile olsa yanlış bağlantıMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir bazı motor kontrol ve bazı diğer elektronik elemanlar bozulabilir). 
Depoda yakıt bulunduğundan emin olun. Benzin bulunmadığı halde gösterge doğru çalışmadığı için varmış gibi gösterebilir. (Yakıtın bitmesinin ilk işaretleri teklemeMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir güç kaybı ve enjeksiyonlu motorlardaki elektrikli yakıt pompasının olağan dışı gürültülü çalışmasıdır). 
Motor yeni tamirden çıktı iseMotosiklet Arızaları Motosiklet Arızası Nasıl Giderilir tekrar tamirciye götürün. Bir şeyler unutmuş olabilirler. 
Motorunuz Stop Etti ve Çalışmıyorsa Muhtemel Sebepler Motorunuz Stop Etti ve Çalışmıyorsa Muhtemel Sebepler Reviewed by admin on Ekim 28, 2010 Rating: 5

Hiç yorum yok

Yorum göndermek için, yorumlama biçiminden adı/URL yazan yeri seçin.Profili düzenle ekranında Ad yazan kısma adınızı yazıp devam tuşunu tıklayın.Daha sonra yorumunuzu gönderebilirsiniz.