MOTOSİKLET TEHLİKELİ MİDİR?

MOTOSİKLET TEHLİKELİ MİDİR?

Motosiklet kullanmak ve tehlikeleri en çok merak edilen konulardan biri. Herşey gibi kullanılış şekline bağlı olarak motosikletler de tehlikeli olabilir.
Motosiklet ciddi ve derin bir kullanma kültürü ile beraber gelir ve bu kültüre vakıf değilseniz tehlikelidir (Bıçağı da kendinize saplarsanız öldürücüdür hesabı) Vakıf olmanın da tehlikeyi tamamen kaldıracağı kocaman bir palavradır Ancak bu kültüre, bilince sahip olmak, motosiklet kullanmayı cazip kılacak ölçülerde tehlikeyi azaltır Yeni bir motor kullanıcısı çevresiyle beraber trafikte motora duyarlı en az yüz kişiyi farkında olmadan yetiştirir "Nasıl yapar bunu?" Şöyle ki, layıkıyla motosiklet kullanan bir kişi düşünelim Ailesi bu sevdayı mecbur kalarak da olsa kabul etmiş farz edelim 

Yakını motosiklete binen her anne, baba, kardeş, eş, çocuk, arkadaş, inanın trafikte motosikletlere bir başka gözle bakmaya başlar Trafikte motoru gördüğünde, bilinçaltı, o motorun üzerindekinin kendi yakını da olabileceği sinyalini verir O andan itibaren bu kişinin trafikte motosikletleri koruyup, kolladığına, ona yol verdiğine şahit olmak işten bile değildir Bu durum, sadece yakın aile çevresi ile sınırlı kalmaz

Motosiklete başlayan bir sevdalının sürekli iletişim halinde olduğu her insan, motosiklet konusunda değişik dozlarda bilgi sahibi olur Bu, motosiklet kültürünün gelişmesi adına, bir motorcunun bilmeden yaptığı en büyük iyiliktir

Teker degisiden alıntıdır

MOTOSİKLET TEHLİKELİ MİDİR? MOTOSİKLET TEHLİKELİ MİDİR? Reviewed by admin on Ekim 28, 2010 Rating: 5

4 yorum

 1. Kesinlikle tehlikelidir. Motosiklet kazaları yazın google'a hergün her hafta onlarca kişi motosiklet kazalarında hayatını kaybediyor.

  Yani motosiklet tehlikeli midir diye sormak yerine motosiklet kullanmak ölümcüldür diye bir başlık açsayadınız inanın okuyucularınıza daha faydalı bir makale olurdu.

  YanıtlaSil
 2. Motosiklet sürmenin tehlikeli olduğuna inanmıyorum. Haberlere bakın demiş bir arkadaş. Haberleri hergün izlediğim zaman en az onlarca araba kazası haberi yayınlanıyor. Bu durumda araba kullanmak tehlikeldir mi diyeceğiz. Farzedelim araba kullanmak tehlikeli ee ne yapacağız her yere yürüyerek mi gideceğiz.

  Adam gibi kullanmasını bildikten sonra motosiklet sürmek kesinlikle güvenlidir.

  YanıtlaSil
 3. Motosikletler tehlikeli midir, değil midir kesinlikle tartışılabilir. Ama şurası gerçekki ülkemizde araba kullananların tacizleri nedeniyle motosiklet kullanmak kesinlikle çok tehlikelidir.

  YanıtlaSil
 4. Dikkatli kullanıldığı sürece hiçbir tehlikesi yoktur.

  YanıtlaSil

Yorum göndermek için, yorumlama biçiminden adı/URL yazan yeri seçin.Profili düzenle ekranında Ad yazan kısma adınızı yazıp devam tuşunu tıklayın.Daha sonra yorumunuzu gönderebilirsiniz.