Ana içeriğe atla

Motosiklet Vergi Borcu Sorgulama

Motosiklet Vergi Borcu Sorgulama


Motosiklet alacağınız zaman en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de alacağınız ikinci el motosikletin vergi borcu olup olmadığının kontrol edilmesidir. Peki bunu nasıl yapacaksınız? İnternet sağolsun artık tüm sorgulama işlemleri internetten saniyeler içerisinde yapılabiliyor.

Motosiklet Vergi Borcu Sorgulama

Üstte yer alan linki tıkladığınız zaman açılacak olan Randevular.Com sitesine ait  sayfada motosiklet vergi borcu sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.Son derece faydalı bir site. Hazır bu siteye girmişken okmeydanı randevu,göztepe ssk hastanesi randevu  ve vakıf gureba randevu gibi sayfaları da sık kullanılanlarınıza eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Bu site her ne kadar bir motosiklet sitesi olsa da araba ile ilgili bazı faydalı bilgileri de sitemizde bazen paylaşıyoruz. Ve çoğu zaman motosiklet sürücüleri araba sürücüsü de oluyor aynı zamanda. İşte size mutlaka gerekli olacak başka bir adres te araç muayene randevu sayfası. Bu sayfadan gerekli kontrolleri yapabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Motor Bilgileri Krepaj Nedir

Yağlamanın veya soğutmanın yetersiz kalması sonucunda pistonun dış yüzünde

segman kanallarında hatta segmanlarda ve segmanın eriyerek pistona kaynaması

ve pistonun silindir içindeki aşağı ve yukarı hareketi sonucunda silindir içinde meydana gelen ağır deformasyon.

öyle olurki slindirde aşağıdan yukarı doğru çok büyük çizikler oluşur makina çok sesli çalışır duman çok çıkar makina çalışırken takırdar.
yapılacak işlem motor sökülecek yeni piston segman takımı alınacak eğer silindir honlamayla çizgiler kaybedebiliniyorsa ucuza hallolur yoksa pistonun 0.25 veya 0.50 daha büyüğü alınır ve silindir o ölçüye tekrar rektifiye edilir.

not:içten yanmalı makinalarda pistonlar 0.25-0.50-0.75-1.0 mm diye büyür unutmayın her makina söküldüğünde mutlaka silindir kapağıda elden geçmelidir.

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet

Kanuni Seyhan 125T Motosiklet


Kanuni Seyhan 125T Türkiye'nin en çok satılan motosiklet modellerinden biri.Teknik Özellikleri

Genel Garanti: 2 Yıl Motor Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
Motor Hacmi: 124 cm3
Motor Çapı: 56.5x49.5 mm
Motor Sıkıştırma: 9,0:1
Motor Soğutma: Hava soğutmalı
Maksimum Güç: 10,74 HP/8600 rpm dev/dk Aktarma Aktarma: Zincir
Şanzıman: 5 Vites  Elektrik Ateşleme: CDI
Çalıştırma: Elektrik / Pedal  Ölçüler Uzunluk: 1945
Genişlik: 940
Yükseklik:

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik Özellikleri

MOTORAN - MORENO 100 Motosiklet Teknik ÖzellikleriMOTOR TİPİ:Tek silindirli, 4 zamanlı SİLİNDİR HACMİ:97 ccATEŞLEME:Elektronik C.D.I.ÇALIŞTIRMA:Elektronik / Kick starterSOĞUTMA:Hava soğutmalıMAKSİMUM GÜÇ (hp/rpm):4,3/7500MAKSİMUM HIZ:75 km/h VİTES:OtomatikBUYUTLAR(bxexy)mm:1830x690x1050AĞIRLIK:92 kgYAKIT TANKI KAPASİTESİ:5,8 lt.FRENLER:Ön disk / arka kampanaLASTİK ÖLÇÜMLERİ:70/90-14 80/90-14AKÜ:12V-5 AH