VESPA LX 150 i.e. Motosiklet

VESPA LX 150 i.e. Motosiklet

Daha temiz çalışan motorlar daha düşük yakıt sarfiyatı, daha yumuşak güç aktarımı ve artırılmış sürüş keyfi sunmakta. Vespa, benzersiz stili ile birlikte hiç bitmeyen başarısının merkezinde yer alan teknolojik üstünlüğünü bir kez daha gözler önüne sermekte. Efsanevi stili ile trend ve moda geçişlerine alışık olan Vespa, sürekli olarak teknolojik evrimin içersinde yer almıştır. Bu süregelen mükemmeliyet koşusunda yeni bir bölüm ortaya konmakta: 150 cc motorlar Vespa LX'i karbüratörden kurtararak yüksek teknolojili bir elektronik yakıt sistemine sahip olmasını sağlamakta.

Vespa bu modelinde yine geçmişten gelen karakteristik özelliklerini ve benzersiz çelik gövde şeklini en son teknolojiyle birleştirerek , şehrin en çevik yıldızı ünvanını kimseye kaptırmadı. Elektrik enjeksiyonlu Vespa LX 150 i.e., benzersiz bir zarafet ve tarz ile şehirde teknolojik açıdan ileri bir scooter üzerinde dolaşmak arzusunda olan kişilere yönelik ortaya konan, gerçekten eşsiz ve büyüleyici bir araçtır.

Vespa LX 150 i.e.'nin ultra modern formları, en klasik Vespa tarzını yansıtan işaretlere sahiptir. Ebedi zarif dizaynı ve kompakt çelik gövdesi, şehir içi trafiği çilesinde göze çarpan atik bir Vespa yaratmak üzere bir araya geldi. Yuvarlak farlar, geniş, çelikten (Vespa'nın tüm gövdesi gibi) koruyucu bacak siperi, yeni, daha geniş ve daha rahat selesi,dikiz aynalarında ve çamurlukta yer alan yeni krom detaylar; tümü dünyanın en ünlü scooterda birleşmiştir.

Elektronik yakıt sisteminin gelmesiyle Vespa LX 150 i.e., sağlam ve güvenilir 4 zamanlı, iki sübaplı, hava soğutmalı motordan güç almakta. Böylelikle en son emisyon standartlarını karşılamakta ve de yakıt verimi ve düşük maliyetler sunmaktadır. Gövde daha fazla dayanıklılık ve sürüş hassasiyeti açısından bütünüyle çeliktendir. 11" ve 10" tekerlekler, klasik bir ön/arka tamburlu fren sistemi ve süspansiyon düzeneği arkada ayırt edici özel bir ön bağlantı kolu ve ayarlanabilir bir hidrolik monoşok özelliği sağlamaktadır ki bu da Vespa LX 150 i.e.'nin teknik makyajını tamamlamaktadır.

Teknik Özellikleri 

LX 150 i.e. Teknik Özellikler
Motor
Tek silindir 4 zamanlı 2 sübaplı
Silindir hacmi
151 cc
Max güç
12.1 Hp 8.000 rpm'de
Max tork
11.8 Nm 6.250 rpm'de
Besleme
Enjeksiyon lambda sensörü
Soğutma
Hava ile
Debriyaj
Otomatik, kuru tip santrifüjlü
Vites
Değişken kayışlı aktarım sistemi
Arka fren
Kampanalı tip
Ön fren
220 mm disk ile
Jant ölçüleri
Ön: 11" x 2.5" Arka: 10" x 3.10"
Ön lastik
İç lastiksiz 110/70-11"
Arka lastik
İç lastiksiz 120/70-10"
Uzunluk
1.770 mm
Genişlik (En geniş yer)
740 mm
Aks aralığı
1.280 mm
Sele yüksekliği
785 mm
Yakıt deposu
8.2 lt
En yüksek hız
-
Egzost çıkışı
Euro 3 normlarında


Fiyatı:3.550 Euro

VESPA LX 150 i.e. Videosu

VESPA LX 150 i.e. Motosiklet VESPA LX 150 i.e. Motosiklet Reviewed by admin on Mayıs 18, 2011 Rating: 5

Hiç yorum yok

Yorum göndermek için, yorumlama biçiminden adı/URL yazan yeri seçin.Profili düzenle ekranında Ad yazan kısma adınızı yazıp devam tuşunu tıklayın.Daha sonra yorumunuzu gönderebilirsiniz.